מה לצפות מרואה החשבון שלך?

ראשי / מה לצפות מרואה החשבון שלך?


אתם יודעים מה לבקש מהירקן, עומדים על שלכם כשאתם פוגשים את הרופא אך לא יודעים למה לצפות מרואה החשבון?

רואה חשבון מציע לכם שירות ולא מוצר מדף, ובמרבית המקרים לא תחליפו מספר רב של רואי חשבון לאורך השנים. לכן, מתקשים עצמאיים רבים להעריך את טיב השירות לו הם זוכים ואינם יודעים מה לדרוש ועל לעמוד כאשר הם זקוקים לשירותים.

בשורות הבאות נסייע לכם להבין כיצד יוכל רואה החשבון לסייע לכם, כיצד ניתן להבחין ברואה חשבון שאכן "רואה" את האינטרס שלכם לנגד עיניו וכיצד תדעו שבחרתם נכון.

אנחנו במשרד רואי חשבון עקיבא דוגלים בשקיפות אל מול קהל הלקוחות ועושים כל שביכולתנו על מנת להנגיש את השירותים ולהעביר את האמת מאחורי המספרים בגובה העיניים.

 

איך לבחור רואה חשבון? – 13 סעיפים שיקלו על הבחירה

 1. זמינות גבוהה – בעולם העסקי לזמינות ונגישות יש חשיבות רבה מאוד. רואה חשבון שיהיה זמין עבורכם, שתוכלו להתייעץ איתו ברמת הודעת וואטסאפ או מייל, להרים לו טלפון כאשר דברים חשובים עומדים על הפרק ולקבל החלטות בזמן אמת. אלו הן דרישות לגיטימיות מרואה החשבון שלכם.
 2. שיחה בגובה העיניים ומאחורי המספרים – רואי חשבון רבים מדברים חשבונאית ובשפה שנשגבת מהלקוחות שלהם. הם יכולים להיות חמושים במידע רב אך לא יודעים איך להעביר אותו לקהל הלקוחות שלהם. חשוב מאוד לפגוש את רואה החשבון בטרם מתחילים לעבוד איתו, לנהל איתו שיחה ולוודא כי יש לכם איתו "שפה משותפת".
 3. ידע אבסולוטי בתחומי המס – לצד הזמינות ויחסי האנוש אנחנו זקוקים לאיש מקצוע שידע לעמוד על האינטרסים שלנו ולייצג אותנו בצורה הטובה והיעילה ביותר אל מול רשויות המסים. בדקו אילו לקוחות מלווה המשרד, באילו תחומים הוא עוסק והאם זה עולה בקנה אחד עם הצרכים שלכם.
 4. ערך רב כבר משיחה ראשונה – איך יודעים שבחרת נכון או איך יודעים לזהות רואה חשבון מומלץ החל מהשיחה הראשונה? הכל טמון בערך! אם כבר בשיחה ראשונה אתם מקבלים ערך מוסף מרואה החשבון אז אתם יודעים שבחרתם נכון. רואה חשבון מקצועי יעשה "שיעורי בית", ישאל שאלות ויציג את דרך החשיבה שלו. אלו יכולים להעיד על הערך המוסף שיש לו עבורכם.
 5. אם בשיחה הראשונה עסקינן אז כמובן שהתחלת העבודה עם רואה חשבון חדש טומנת בחובה הזדמנות גדולה. רואה חשבון חדש צריך לתת לכם הדרכה ראשונית לעסק, כזו שתסייע לכם לשפר את התנהלותכם הפיננסית.
 6. תכנון מס לא רק פעם אחת בשנה – נגענו בפגישה הראשונה אך בל נשכח את המשך הדרך. משרד רואה חשבון מצוין ילווה אתכם לאורך כל השנה, יבצע מספר תכנוני מס ובמיוחד כאשר מדובר על עסק שחדש לרואה החשבון.
 7. רואה חשבון מומלץ יעדכן אתכם במהלך הדרך על שינויים הנוגעים לחוק, יוציא ניוזלטרים עם עדכונים משמעותיים וילווה אתכם יד ביד לאורך כל הדרך.
 8. ידע והיכרות מעמיקה אל מול דיני העבודה משמעותיים מאוד לבעלי עסקים. חשוב מאוד שרואה החשבון שלכם יהיה בקיא בתחום וידע להמליץ ולייעץ בתחומים בהם אתם לא מבינים.
 9. בדיקת דוחות באופן שוטף – רואה חשבון שיזום אתכם פגישה, יעבור אתכם על מסמכים ויגלה נכונות ללמידה מעמיקה של העסק שלכם הוא קלף מנצח.
 10. הכוונה וייעוץ בנושאים של הפרשות סוציאליות וניצול הטבות מס. רואה החשבון שלכם צריך להכיר את כל ההטבות להן אתם יכולים להיות זכאים. הטבות אלו יכולות להסתכם בסכומים לא מבוטלים שישפיעו מאוד על עתידכם הכלכלי. נכון הדבר שבעתיים לקראת סוף שנת המס, רואה החשבון צריך לתת לכם תזכורות והנחיות כיצד לנצל את זכויותיכם.
 11. הפחתת נטל המס – בשורה התחתונה אנחנו מחפשים רואה חשבון שיפחית לנו את חבות המס ככל הניתן, לכן צריך לחפש רואה חשבון שעושה כל שביכולתו על מנת לעשות זאת.
 12. ראיית הנולד ויפה שעה אחת קודם – שנת המס כוללת פעילות ארוכה וענפה ויש לתכנן אותה מבעוד מועד. רואה חשבון שרואה את הנולד ומספק לכם כלים אפקטיביים במהלך הדרך הוא בחירה נבונה.
 13. מה מותר, מה אסור ומה מיותר? לא נולדנו רואי חשבון ואיננו יודעים כיצד להתנהל עם מסמכים חשבונאיים ולכן אנחנו זקוקים לעזרה רבה והבנה מעמיקה. רואה החשבון הוא הדמות המקצועית שצריכה לתת את המענה והסיוע הללו. זכרו כי הוא הדמות לה אתם משלמים על מנת לקבל את המענה הראוי.

רואה חשבון מעבר למספרים

המספרים מספרים לנו המון, אך הערך המוסף שלנו הוא קריאה מעבר אליהם והבנה כי מדובר בבני אדם שזקוקים לעזרתנו, ליכולותינו ולידע המקצועי שלנו.

משרד רואי חשבון עקיבא שמה לו למטרה להיות שותף לדרך של בעלי העסקים, לספק להם סיוע וליווי מושכלים וכל זאת "בגובה העיניים" ובאמצעות מיטב האנשים.

אנחנו מזמינים אתכם לפגישה על קפה, תתרשמו מאיתנו ותבחנו האם הדרך המשותפת עתידה להשתלם לכם.
אודות משרד רואי חשבון עקיבא

משרד רואה חשבון המשלב את ניסיונו העשיר של נתן עקיבא יחד עם הרוח החדשנית של עופר. משרד שרואה מעבר למספרים ומלווה את קהל לקוחותיו יד ביד.

חפשו באתר