הפקדה לפנסיה - חובה כפולה ומכופלת

ראשי / הפקדה לפנסיה – חובה כפולה ומכופלת


לקוחות עצמאיים רבים בוחרים שלא להפקיד כספים לפנסיה מבלי להבין את התמונה הרחבה, ואנחנו לא מדברים רק על כך שהמדינה התחילה לקנוס עצמאיים שלא עושים זאת.

הפקדה לפנסיה מאפשרת להנות הן מניכוי אישי (זוהי בעצם הוצאה) והן מזיכוי ממס (שזוהי בעצם הפחה של סכום המס אותו תצטרכו לשלם).

בנוסף, היא יכולה להיות זאת שמבטיחה לכם את העתיד הכלכלי ומספקת לכם שקט וביטחון לשנים הבאות.

 

מהן ההטבות הקיימות בהפקדה לפנסיה?

בשורות הבאות נספק לכם מידע פשוט אודות ההטבות להם אתם זכאיים, על מנת שתוכלו לקבל החלטה מושכלת האם כדאי להפקיד לפנסיה.

נכון לכתיבת שורות אלו, שנת 2019, עומדת תקרת ההפקדה לפנסיה על 16.5 אחוזים מהרווח השנתי של יחיד ועד לגובה הכנסה של 211,200 ש"ח. כלומר, תקרה זו יכולה להגיע עד 34,848 שקלים חדשים, סכום לא מבוטל.

מהם 11% מן ההכנסה ינוכו מן ההכנסה החייבת המס, כלומר יפחיתו את חבות המס שלכם למס הכנסה.
5.5% נוספים יכולים להעניק לעובד זיכוי מס נוסף בגובה 35% מגובה ההפקדה ויכולים להגיע עד הטבת מס מקסימלית של 4,065 ש"ח (מכפלה של 5.5% ב35% ובתקרת ההפקדה השנתית).
אפשר את זה במספרים?
נניח וההכנסה השנתית שלכם לאחר ההוצאות היא 100,000 ש"ח בשנה – ממנה תזכו לניכוי של 11%, כלומר 89,000 ש"ח בלבד. רק מתוך סכום זה יחושב מס ההכנסה אותו תצטרכו לשלם.
חכו לא סיימנו, יש לנו גם את זיכוי המס, הוא קובע כי 5.5 אחוזים נוספים ובמספרים 5,500 ש"ח מאפשרים לקבל זיכוי ממס בגובה של 35% מההפקדה שזה בשקלים 1925 ש"ח. סכום זה יופחת מה-89,000 ש"ח שקיבלנו קודם כך שתצטרכו לשלם מס הכנסה רק על 87,075 ש"ח.

בשורה התחתונה – האמת נמצאת במספרים.

החלטה הרת גורל כמו הפקדה לפנסיה צריכה להתקבל על פי ניתוח של המספרים ולא על סמך תחושת בטן או המלצה מהשכן.
רצוי להתייעץ עם רואה החשבון שלכם ולהבין את כל התמונה.
לאחר שניתחתם את המספרים והבנתם את המשמעות הפיננסית שלהם תוכלו לקבל החלטה מושכלת באם אתם רוצים לוותר על ההפקדות לפנסיה, האם אתם בוחרים כן להפקיד, ואם כן אז איזה סכום.
אלו שאלות שרואה חשבון בהחלט יכול לסייע איתם ולכוון אתכם.
אנחנו מזמינים אתכם לשבת איתנו על כוס קפה, נשמח ללוות אתכם יד ביד אל עבר עצמאות כלכלית והתנהלות חכמה אל מול רשויות המס.אודות משרד רואי חשבון עקיבא

משרד רואה חשבון המשלב את ניסיונו העשיר של נתן עקיבא יחד עם הרוח החדשנית של עופר. משרד שרואה מעבר למספרים ומלווה את קהל לקוחותיו יד ביד.

חפשו באתר